برش و حکاکی لیزر

برش وحکاکی لیزر

برش وحکاکی لیزر

برش لیزر

برای بسیاری افراد سوال پیش می آید که برش لیزری چیست. همانطور که می دانید برش لیزری فناوری است که از لیزرهای قدرتمند برای برش و حکاکی ورقه های مسطحی از مواد همچون پارچه، کاغذ، چوب و غیره استفاده می کند. اینکه بتوانید تقاضای مشتریان خود را هدف قرار دهید و از عهده رفع این نیازها بربیایید برای موفقیت شرکت شما بسیار مهم خواهد بود. با استفاده از یک فناوری برش لیزری بهبود یافته و جدید، تولید کنندگان قادر خواهند بود خود را با نیازهای مشتری هماهنگ سازند و در عین حال بتوانند محصولات با کیفیتی در اختیار آنها قرار دهند. استفاده از آخرین نسل تجهیزات برش لیزری برای متمایز شدن در میان رقبا بسیار مهم است و می تواند محدوده وسیعی از پروژه ها را در اختیار شما قرار دهد.

فناوری برش لیزری چیست؟

برش لیزری فناوری است که از لیزر برای برش مواد استفاده می کند و معمولا برای ساخت محصولات متعدد از آن استفاده می شود. همچنین این فناوری در مدارس، کسب وکارهای کوچک و مراکز سرگرمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه برش لیزری با هدایت کردن خروجی یک لیزر قدرتمند بر روی ماده مورد نظر کار می کند.
معمولا در این روش از لیزر برای حکاکی لیزر یا برش طراحی های مختلف بر روی مواد متعددی استفاده می شود. سه نوع لیزر وجود دارد که در صنعت از آنها استفاده می شود: دستگاه لیزر CO2، ماشین لیزر Nd و لیزرهای Nd-YAG. ما از دستگاه های Co2 استفاده می کنیم. این دستگاه از یک لیزر برای برش استفاده می کند که در آن ماده مورد نظر ذوب شده یا می سوزد و در نهایت تبخیر می شود. شما می توانید جزییات بسیار دقیقی را بر روی طیف وسیعی از مواد ایجاد نمایید.

مکانیسم اصلی برای فناوری برش لیزری چیست؟

دستگاه های برش لیزری معمولا از فناوری تحریک وتقویت برای تبدیل انرژی الکتریکی به پرتوهای نور با چگالی بالا استفاده می کنند. زمانی که الکترون ها توسط یک منبع خارجی تحریک میشوند مرحله تحریک آغاز می شود . این منبع خارجی معمولا یک لامپ یا قوس الکتریکی است. تقویت نیز داخل یک رزوناتور نوری در یک محفظه اتفاق می افتد که بین دو آینه تنظیم شده است. یک اینه بازتابی(انعکاسی ) است در حالیکه آینه دیگر به صورت انتقالی خواهد بود و به انرژی پرتو اجازه می دهد دوباره به رسانه لیزری برگردد. اگر یک فوتون با روزناتور همتراز نشده باشد، آینه آن را هدایت نمی کند. این موضوع به سیستم موجود اطمینان می دهد که تنها فوتون های مناسب تقویت می شود و پرتو منسجمی ایجاد می گردد.

خواص و ویژگی های نور لیزری:

فناوری نور لیزری خواص منحصر به فردی دارد. خاصیت نوری آن شامل انسجام، تک رنگ بودن، پراش و درخشندگی است. انسجام یک پرتو به ارتباط بین اجزای الکترونیکی و مغناطیسی امواج الکترومغناطیسی اطلاق می شود . لیزر زمانی منسجم در نظر گرفته می شود که اجزای مغناطیسی و الکترونیکی همتراز باشند. تک رنگ بودن نیز با اندازه گیری عرض خطوط طیفی مشخص می شود. هر چقدر سطح تک رنگ بودن بالاتر باشد، محدوده فرکانسی که لیزر می تواند منتشر شود نیز پایین تر خواهد بود. پراش فرایندی است که در آن نور در اطراف سطوحی با لبه های تیز خم می شود. پرتوهای لیزری پراش بسیار کمتری دارند و این بدین معنی است که شدت و قدرت کمتری را در مسیر خود از دست می دهند. درخشندگی پرتو لیزری اندازه قدرت به ازای ناحیه واحد ساطع شده در یک زاویه مشخص است. با دستکاری نوری نمی توان درخشندگی را افزایش داد زیرا درخشندگی تنها تحت تاثیر طراحی محفظه لیزر است.

آیا برای استفاده از فناوری برش لیزری، آموزش های خاصی لازم است؟؟

یکی از مزایای اصلی فناوری برش لیزری راحت بودن فرایندهای یادگیری برای کار با آن است. یک رابط لمسی کامپیوتری بیشتر فرایندها را مدیریت می کند و همین امر از حجم کاری افراد می کاهد .

مراحل راه اندازی انواع دستگاه های لیزر چگونه است و در برگیرنده چه چیزی است؟

فرایند نصب و راه اندازی نیز نسبتا ساده و کارآمد است. تجهیزات سطح بالای جدید قادرند به طور خودکار هرگونه فرمت گرافیکی ایمپورت شده را اصلاح و تجزیه و تحلیل کنند. دستگاه های برش لیزری جدید حتی می توانند کاری را شبیه سازی کنند و ایده ای را در اختیار اپراتور قرار دهند. در این دستگاه ها انجام تنظیمات بسیار ساده تر خواهد بود.

برش لیزری فلزات

استفاده از دستگاه های برش لیزری برای برش فلزات میتواند در صنایع مختلف کاربرد های فراوانی داشته باشد. ساخت و انواع قطعات طلای تزیینی، استیل، برش لیزری فولاد به جهت مصارف متفاوت میتواند از جمله دیگر قابلیت های دستگاه برش لیزر محسوب شود .
ورود دستگاه لیزر به چرخه برش فلزات توانسته است علاوه بر صرفه جویی زیاد در زمان و هزینه ، در جهت تولید محصول با کیفیت تر نیز ما را یاری دهد.

برش لیزری فلزات تکنولوژی است که از دستگاه لیزر برای برش فلزات استفاده می کند و در صنایع مختلف قابل استفاده است. دقت برش لیزری فلزات نسبت به سایر دستگاه ها بسیار بالا است و به راحتی می توان قطعات بسیار پیچیده را برش زد. همچنین در برش لیزری، فلزات ضایعات کمتری نسبت به سایر روش های برش ایجاد می شود . از مزایای دیگر دستگاه برش لیزر فلزات، عدم نیاز به ساخت قالب برای برش است .
امروزه برش لیزری فلزات، امکان ساخت طرح های متنوع و پیچیده را به مشتری می دهد و این مزایا، انقلابی گسترده در صنعت بوجود آورده است و به یکی از محبوب ترین ابزار ها جهت برش فلزات تبدیل شده است. دقت، سرعت، هزینه پایین تولید، ظرافت و کیفیت بالای برش از مزایای استفاده از دستگاه های برش لیزری فلزات می باشد.
استفاده از دستگاه های برش لیزری فلزات ، در صنایع مختلف کاربرد های فراوانی دارد. ساخت و انواع قطعات طلای تزیینی، استیل، برش لیزری انواع ورقه های فلزی به جهت مصارف متفاوت میتواند از جمله قابلیت های دیگر دستگاه برش لیزر محسوب شود . ورود دستگاه لیزر به چرخه برش فلزات توانسته است علاوه بر صرفه جویی زیاد در زمان و هزینه، در جهت تولید محصول با کیفیت تر نیز، مشتریان ما را یاری دهد.
دستگاه لیزر برش مخصوص فلزات قابلیت استفاده در کلیه صنایعی که احتیاج به برش های دقیق، بدون رنجه و لبه نظیر استیل، مس، برنج، آهن، آلومینیوم، برنز، فولاد و … را دارند. برش لیزری مخصوص فلزات جهت صنایعی نظیر خودروسازی، پلاک سازی، مشبک سازی، قطعه سازی، زیورآلات و بدلیجات، لوازم تزئینی، تبلیغات، معرق، پزشکی، و … مناسب است.

برش لیزری غیر فلزات

برش سنتی بعضی از متریال ها یا مواد به سختی یا در بعضی موارد غیر ممکن می باشد. برش لیزری دارای مزایای بیشتری نسبت به برش پلاسما است. برش دقیق تر و استفاده کمتر انرژی از مزیت های برش لیزری می باشد. برش لیزری تکنولوژی است که از لیزر برای برش مواد استفاده می کند و در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برش لیزری با هدایت خروجی لیزر قدرتمند و از طریق نور کار می کند.

امروزه دستگاه برش لیزر CO2 دارای مزیت های زیادی در برش مواد غیر فلزی دارد. کاربرد لیزر بسیار گسترده است. دستگاه لیزر برش غیر فلزات، لیزر CO2 نامیده می شود زیرا دستگاه برش لیزر از لیزر CO2 استفاده می کند که لیزر مولکولی گاز است. از مزایای برش لیزری غیرفلزات، کیفیت و تمیزی برش متریال و محصول نهایی، سهولت استفاده از لیزر ، اقتصادی و مقرون بصرفه بودن تولید، افزایش دقت و سرعت در اجرای طرح می باشد.

تجارب فراوان ما در امر برش لیزری غیرفلزات ما را توامند ساخته تا در رنج وسیعی از متریال ها و ابعاد مختلف برش لیزری را با بالاترین کیفیت انجام دهیم.
برای برش ورقه های غیرفلزی، بسیاری از قطعات پلکسی گلاس، انواع ورق چوب یا MDF، ساخت مصنوعات چوبی و نیز ساخت قطعات ماکت از دستگاه های برش لیزری استفاده می شود. همین طور در مواردی برای برش رول های پارچه یا ورقه های چرم مصنوعی برای تهیه لباس، برش رویه کفش، برش پارچه برای تولید عروسک و تولید سایر محصولات پارچه ای و چرمی یا ساخت مبل و رومبلی از لیزر استفاده می شود. از لیزر برای برش ورق های پلکسی به منظور ساخت محصولات صنعتی نیز استفاده می شود. لیزر را برای برش و ساخت واشر نیز مورد استفاده قرار می دهند.

ساخت تندیس و لوح تقدیر ، بج سینه، پلاک، تابلو راهنما، ساعت دیواری، ماکت ، انواع لباس و مانتو، جاکلیدی و جا خودکاری، کارت تبریک و کارت عروسی، کیف و کفش، استیکر، شبرنگ، یونولیت، انواع اسباب‌بازی و پازل، انواع تابلوها و کارهای هنری، انواع پارچه (کتان ، جین، جیر، ساتن، مخمل، حریر، تریکو، لی)، انواع تابلوهای تبلیغاتی، انواع زیورآلات، کارت ویزیت، برش روسری و شال، روبالشی، رومیزی، تابلو سازی، گیفت های تولد و عروسی، هولوگرام و لیبل، دکورسازی، پزشکی، صنایع نظامی، صنایع خودرو سازی.

غیر فلزات قابل برش:

پلکسی گلاس ، طلق ، کاغذ، مقوا، فوم، چوب، ام دی اف، چرم، جیر، پارچه، پلاستیک، لاستیک، موکت و کف پوش، یونولیت، مولتب استیل و … .

حکاکی لیزری فلزات

حکاکی لیزری فلزات بادستگاه لیزر راهکاری عالی برای درج نشان و آرم خود روی محصول و در نتیجه اثرگذاری بیشتر می باشد.
با استفاده از دستگاه های لیزری مخصوص فلزات می توان روی طیف وسیعی از مواد، عمل حکاکی لیزر یا مارک زنی را انجام داد. با این دستگاه ها می توان با عمق بسیار کم (چند صدم میلیمتر) بر روی بخشی از فلزات و آلیاژهای فلزی حکاکی نمود که در صنایع خودروسازی، تجهیزات بیمارستانی، سرویس های غذا خوری، صنایع طلا سازی، ماشین افزار ( قلاویز، مته، تیغ اره و …) مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از دستگاه های لیزر حکاکی صرفا به حوزه حکاکی فلزات محدود نمیشود و میتواند طیف گسنرده ای از محصولات را در بر بگیرد.

از آنجا که، دستگاه های لیزر حکاکی مزایای بسیاری نسبت به تکنولوژی های قدیمی مانند ماشینکاری دارند، استفاده از دستگاه حک لیزری در بین صنعتگران بسیار فراگیر شده است. حکاکی لیزری فلزات از رایج ترین کاربردهای دستگاه لیزر می باشد. فرآیند حکاکی لیزری توسط پرتو لیزر و به منظور برداشتن سطح متریال انجام می شود در نتیجه لیزر طرح مورد نظر را روی سطح متریال حکاکی می کند. سرعت ، دقت، کیفیت و عدم محدودیت در انتخاب جنس از مهمترین عوامل جهت استفاده از دستگاه های حکاکی لیزر می باشد.
مزیت اصلی این است که بین قطعات ماشین وجود ندارد که بدان معنی است که هیچ سایش ابزار وجود ندارد. لیزر ها همچنین دقت بیشتری را ارائه می دهند و می توانند الگوهای پیچیده تر و تصاویر را جذب کنند.
لیزر فیبر یک تکنولوژی نسبتا جدید است که نتایج بسیار مثبتی در زمینه حکاکی لیزری نشان داده است. در مقایسه با دیگر انواع لیزرها، آنها می توانند با کیفیت پایین در اثر مارک گذاری و عمیق حکاکی با کیفیت پایین، تاثیرات حرارتی و سرعت پردازش سریع با پالس های پیک قوی را ارائه دهند.
حکاکی لیزری فلزات با دستگاه لیزر راهکاری عالی برای درج متن، نشان و آرم مورد نظر روی محصول و در نتیجه اثرگذاری بیشتر می باشد. با استفاده از دستگاه های لیزری مخصوص فلزات می توان بر روی طیف وسیعی از مواد، عمل حکاکی لیزر یا مارک زنی را انجام داد. با دستگاه های حکاکی لیز می توان با عمق بسیار کم (چند صدم میلیمتر) و بر روی بخشی از فلزات و آلیاژهای فلزی با ظرافت بسیار عالی حکاکی نمود. دستگاه حکاکی فلزات قادر است براساس نیاز مشتری حکاکی لیزری عمیق را نیز بر روی فلزات انجام دهد.
ماشین های حکاکی لیزری فلزات جهت حکاکی لیزری فلزاتی نظیر استیل ، آلومینیوم، آهن، فولاد، مس، برنج، طلا، نقره، پلاتین، تیتانیوم، چدن و …. بسیار مناسب می باشد. از جمله موارد استفاده از دستگاه حک لیزر فلزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
حکاکی لیزری در صنعت خودروسازی، حکاکی لیزری محصولات تبلیغاتی نظیر (بج سینه، کارت ویزیت، فلش مموری، خودکار، پاوربانک) ، حکاکی لیزری کالای دیجیتال نظیر (تبلت، لپ تاب و موبایل)، حکاکی هدایای مناسبتی، حکاکی لیزری تجهیزات پزشکی و بیمارستانی ، حکاکی لیزری قطعات نظامی، حکاکی لیزری سریال روی ابزارآلات و وسایل اندازه گیری، حکاکی لیزری ماشین افزار ( قلاویز، مته، تیغ اره)، حکاکی لیزری طلا و جواهرات، حکاکی لیزری بدلیجات و زیورآلات و ….

حکاکی لیزری غیر فلزات

شما دوست دارید چه چیزی با دستگاه لیزر حکاکی خلق می کنید؟
اگر دوست دارید محصولات جدید و مطابق مد روز خلق کنید دستگاه لیزر گزینه مناسبی می باشد. متریال های بسیاری با دستگاه لیزر قابل حکاکی می باشد. از متن، تاریخ، آرم و لوگو تا تصویر چهره و منظره بر روی متریال هایی نظیر چوب، پلکسی گلس، شیشه، چرم، سنگ، کاغذ و مقوا، پلاستیک، سرامیک و کاشی ، پارچه، لاستیک، مولتی استایل و … قابل حکاکی می باشد.
حکاکی با لیزر بسیار انعطاف پذیر است و می‌توان آن را تقریبا روی هر ماده و متریالی از جمله چوب، سرامیک و مواد آلی انجام داد.

حکاکی لیزری توسط دستگاه لیزر حکاکی ، جزییات طرح های گرافیکی را بسیار دقیق اجرا می کند. توانایی لیزر برای حکاکی گرافیکی با وضوح و سرعت بالا، قدرت شگفت انگیز دستگاه های لیزر را نمایش می دهد، بطوریکه شما قادر به حکاکی لیزری تصاویری هستید که واقعا مشتری شما را شگفت زده می کند!

با استفاده از دستگاه لیزر شما می توانید با حک لیزری اختصاصی، محصول مورد نظر خود را شخصی سازی نمایید. با لیزر حکاکی، لوگوی مشتری، عکس یا طرح های سفارشی را به راحتی اجرا نمایید. شما امکان اضافه کردن طرح شخصی به محصول مورد نظر با حکاکی لیزری مواد مختلف را دارید!

کاربرد حکاکی لیزری غیر فلزات

حکاکی لیزری هدایای تبلیغاتی و محصولات چوبی
حکاکی لیزری تندیس و لوح یادبود
حکاکی لیزری ابزارآلات
حکاکی لیزری قطعات الکترونیک
حکاکی کارت ویزیت
حکاکی لیزری پلکسی گلس
حکاکی لیزری کاشی و سرامیک
حکاکی لیزری چرم
حکاکی لیزری کارت عروسی و کارت دعوت
حکاکی لیزری شیشه وآینه

حکاکی لیزر شیشه

شیشه به عنوان یک ماده ساخته شده از شن‌های گرم و ذرات معدنی تشکیل شده است که باعث می‌شود ماده ای متراکم و سخت ساخته شود. شیشه ‌نور را از خود عبور می‌دهد همچنین شیشه بسیار شکننده و ظریف است و محصولات مختلف شیشه ای در صنعت کاربرد بسیار فراوانی دارد.

حکاکی لیزری شیشه که نوعی حکاکی لیزری غیرفلزات است را به خدمات خود اضافه کنید. لیزر به خوبی برای سفارشی سازی انواع محصولات شیشه ای به کار می رود. حکاکی لیزر CO2 ، شیشه را مات می کند و به شما این امکان را می دهد که لوگو و طرحهای خلاقانه خود را بصورت سفارشی روی شیشه حکاکی نماید.

روتاری دستگاه لیزر این قابلیت را دارد تا به راحتی اشیای مدور شیشه ای نظیر فنجان، لیوان، گلدان و بطری را حکاکی نماید.روتاری دستگاه لیزر، با سرعت بالا و هزینه پایین طرح مورد نظر را روی شیشه های مدور حکاکی می کند. حک لیزر روی شیشه ماندگار است. همچنین حک لیزری گلدان های شیشه ای رنگی یا ظروف تزئینی صنایع دستی نیز به راحتی امکان پذیر است.

پنجره های شیشه ای، انواع لیوان و بطری شیشه ای به راحتی و با استفاده از دستگاه لیزر Co2، حکاکی می شود. همچنین آینه ها توسط دستگاه لیزر CO2 حکاکی می شوند، لیزر جیوه پشت آینه را پاک و سطح حکاکی شده را مات می کند. لوگوهای تبلیغاتی، طرح های مدرن، ایجاد افکت های زیبا، مشخصات تولید کننده ها با لیزر قابل حکاکی می باشد. حک لیزر شیشه در دکوراسیون داخلی ساختمان ها و تولید آثار هنری کاربرد فراوانی دارد.
امروزه یکی از جدیدترین راه‌های کسب درآمد، استفاده از دستگاه لیزر حکاکی در صنعت شیشه و آینه می باشد. کارگاه‌های بزرگ و کوچک با استفاده از دستگاه لیزر و با کمترین هزینه می‌توانند کارگاهی مجهز داشته باشند. تولید لوازم تزئینی تبلیغاتی ، لوازم دکوراسیون داخلی، شیشه‌های خانگی و آینه توسط دستگاه لیزر حکاکی بسیار ایده آل است.

راه اندازی، ایمنی و نگهداری دستگاه لیزر CO2

اصول صحیح کار با دستگاه لیزر به شرح زیر می باشد
ابتدا دستگاه خنک کننده لیزر یا چیلر را روشن می نماییم. پس از صرف زمان پنج دقیقه جهت یکنواخت شدن حرارت لیزر تیوب، دستگاه را روشن می کنیم. پس از آن متریالی را که عملیات برش یا حک لیزری بر روی آن انجام میگردد را در محل مربوطه قرار داده و تنظیمات لازم را بر روی آن انجام میدهیم. از طریق کامپیوتر فایل مربوطه را به دستگاه لیزر ارسال می کنیم. بعد از آن و پیش از شروع کار لیزر، باید از بسته بودن درب دستگاه اطمینان حاصل نمائیم. لازم به ذکر است در زمان روشن بودن دستگاه، کلیه افرادی که در محدوده حفاظت شده قرار می گیرند، ملزم به استفاده از عینک محافظ لیزر می باشند. نکته بسیار مهم و ضروری این است که پس از طی دوره آموزشی، رعایت کلیه اصول ایمنی در حین کار با دستگاه لیزری توسط واحد دارای دستگاه لیزر الزامی می باشد.

ایمنی دستگاه لیزر

مطمئن شوید درجه آب چیلر نرمال باشد.
فشار باد دستگاه را چک کنید.
هنگامی که دستگاه در حال کار می باشد حتما از عینک استفاده کنید و یا درب دستگاه را ببندید.
در هنگام ترک دستگاه در حین انجام کار به علت خطر آتش سوزی حتماً دستگاه را در حالت pouse قرار دهید.
نگهداری دستگاه لیزر
هر روز از تمیز بودن لنز وآینه ها مطمئن شوید.
هر ماه آب مقطر داخل چیلر را تعویض کنید.
محورهای دستگاه را هر ماه روغن کاری کنید
درهنگام وقوع سانحه، مسئول فیزیک بهداشت باید سریعا در محل وقوع حادثه حاضر شود و بلافاصله فرد سانحه دیده به نزدیک ترین مرکز درمانی منتقل گردیده تا کلیه مراحل درمان و آزمایشهای لازم بر روی وی انجام شود. مسئول فیزیک بهداشت، می بایست گزارش کاملی از نحوه، زمان و مکان وقوع سانحه تهیه و به مسئول مرکز ارائه نماید. همچنین مسئول مرکز، نسخه ای از گزارش را در بایگانی محفوظ و رونوشتی از گزارش را به سازمان انرژی اتمی، بخش حفاظت در برابر اشعه ارسال نماید.

دلایل استفاده مفید از لیزر فایبر

با پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از لیزر در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گرفته است و موجب گسترش در کسب و کارها شده است. تکنولوژی لیزر و مزایای استفاده از تکنولوژی لیزر باعث خلق محصولات جدید با طرح های نوین و ارایه خدمات به مشتریان شده است و با استفاده از فناوری فوق‌العاده لیزر، خطوط تولید روز به روز گسترش می یابد.

پرتو نور لیزر یک پرتو نور منسجم است که از طریق فرایند تقویت نوری منتشر می شود. از مزایای تکنولوژی لیزرهای فایبر این است که اشعه لیزر کمتر دچار افت توان از تنظیم خارج شدن می شود و این مزیت به دلیل این است که در دستگاه لیزر فایبر از آینه برای انتقال اشعه استفاده نمی شود به عبارت دیگر، از مهمترین مزایای لیزر فایبر پایدار بودن آن است و از مهمترین کاربردهای آن، استفاده در دستگاه لیزر فایبر می باشد. به وسیله فیبر نوری، پرتو لیزر مورد نیاز به نقطه مورد نظر منتقل می شود. تناوب لیزر، میان آینه های دستگاه فایبر لیزر ایجاد می شود که مستلزم تنظیم بسیاردقیق آینه ها می باشد. از آنجا که تنظیم کردن پرتو لیزر بسیار سخت است، در صورت به هم خوردن تنظیمات آینه نیازمند است تا متخصص مربوطه آن را تنظیم کند.

از دلایل دیگر جهت فواید لیزر فایبر که می توان نام برد کیفیت فوق العاده پرتو آن است، پرتو لیزر کاملا مستقیم است و می تواند روی یک نقطه بسیار کوچک متمرکز شود. بهترین مثال برای این مورد استفاده از لیزر فایبر برای برش کاری و مواردی که نیاز به لیزرکاری بسیار با کیفیت است، می باشد.

بعلاوه توان تولید قدرت زیاد ازدلایل مفید بودن لیز است. اگرچه توان لیزر با توان پایینف کم به نظر می رسد ولی به علت تمرکز نور لیزر بر روی یک نقطه، زیاد و قدرتمند به نظر می آید به همین دلیل در ساخت دستگاه های لیزر بخصوص دستگاه حکاکی و برش لیزری فلزات نقش بسیار مهم و حیاتی دارند.

مزایای لیزر فایبر عبارتند از

حکاکی لیزری فایبر بسیار دقیق و ظریف است.
سرعت لیزر حک بالا است.
حکاکی لیزری باعث صرفه جویی در زمان می شود.
لیزر برای مواد و متریال های متعدد قابل اجرا است.
دوام حک لیزری، سرعت، بهره وری و تکرارپذیری نهایی توسط دستگاه لیزر به راحتی فایبر قابل اجراست.

کشش بازار صنعتی به حکاکی لیزر

چرا بازار صنعتی به حکاکی لیزر روی آورده است؟

امکان شخصی سازی موارد خاص، محافظت از مالکیت معنوی و در سطح بالاتر یعنی بخش اقدامات ایمنی منجر به رشد حکاکی لیزری برای کاربردهای صنعتی می شود. فراتر از استفاده مشاغل کوچک برای افزودن آرم یا طرح خاص روی وسایل، حکاکی لیزری روشی را برای گذاشتن علائم ثابت در بخش صنعتی، برای ارائه توازن در برابر محصولات تقلبی یا کارهای کپی ارائه می دهد.

حکاکی با لیزر فرآیندی است که در آن پرتو لیزر لایه ای از سطح مواد را جدا می کند تا تصویری را نمایش دهد که توسط چشم قابل رویت باشد. در مورد لیزرهای فایبر، تولید لیزر توسط پمپاژ نور شدید دایود به انتهای کابل های فیبر نوری که به زمین (ارت برای دستگاه لیزری) وصل شده آغاز می شود. انرژی حاصل از نور دایود توسط ytterbium در کابل های فیبر نوری جذب می شود و سپس به شکل فوتون هایی که به سمت کابل های نوری حرکت می کنند، آزاد می شود. فوتون هایی که کابل های نوری را رها می کنند، پرتو لیزر را در طول موج 1062 نانومتر ایجاد می کنند. این روند سریع است و بیشتر دستگاه های حکاکی لیزری تقریباً روی هر نوع فلز و بسیاری از پلاستیک های فشرده کار می کنند.
یکی از بزرگترین بخش های موجود در بازار صنعتی برای حکاکی لیزر، بخش امنیتی شناسایی است که حکاکی لیزری برای کارت های اعتباری، کارت های شناسایی، اسناد حساس و سایر مواردی که نیاز به اقدامات ایمنی بیشتری دارند ایده آل است. در کارت های شناسایی، از قالب های چند لایه برای تغییر رنگ رنگ های لایه پایینی بدون این که روی لایه شفاف بالا تأثیر بگذارد، استفاده می شود.

حکاکی با لیزر تضمین می کند که یک محصول اصل از تقلب در امان نیست ، تصاویر و متن های باکیفیت تولید می کند و از نظر مقاومت، ردیابی و همچنین قابلیت تنظیم برای نیازهای هر سازمان مناسب است. اما این تازه آغاز کار حکاکی لیزری برای مشاغل صنعتی است که به دنبال بهبود عملکرد خود هستند. حکاکی لیزری شماره سریال، حکاکی لیزری شماره، حکاکی لیزری برچسب های، حکاکی لیزری بارکد، حکاکی لیزری نشانگر کد ماتریس داده ها، حکاکی لیزری نام تجاری، و حکاکی لیزری کدهای مخصوص صنعت توسط لیزر حک انجام می شود. حکاکی لیزری، حکی با کیفیت بسیار بالا ایجاد می کند که توسط اسکنر بارکد، اسکنرهای RFID و یا سایر ابزارهای ردیابی به راحتی خوانده می شود.