طراحی سه بعدی

طراحی سه بعدی

طراحی سه بعدی

با طراحی سه بعدی رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید! امروزه طراحی سه بعدی به عنوان یک حرفه و صنعت در دنیا میتواند تصورات شما از یک طراحی معماری و دکوراسیون را قبل از اجرا با کمترین هزینه به نمایش بگذارد.

نرم افزار طراحی سه بعدی

نرم افزار طراحی سه بعدی این امکان را به شما میدهد که مدل پایه ای از کارکترها یا آبجکت خود را طراحی کنید. نرم افزار کامل شامل ابزار هایی هستند که می توانید طراح خود را با جزئیات واقع بینانه تطبیق دهید. نرم افزار سه بعدی بسیاری در بازار وجود دارد که در اینجا به برخی از بهترین ها اشاره میکنیم:

AutoCAD : طراحان سه بعدی مدت زیادی از نرم افزار حتی تا قبل از محبوبیت آن استفاده می کردند. نرم افزار طراحی سه بعدی تجاری در حدود سال 1982 ساخته شد و توسط بسیاری از طراحان به عنوان استاندارد طلایی شناخته شده است. در حال حاضر نرم افزار سه بعدی قابل اجرا در سیستم ویندوز و مک است.

ZBrush از Pixologic : نرم افزار تکنیک مجسمه سازی خاک رس را به نرم افزار حرفه ای خود اضافه میکند. انجام این پروسه برای کاربران حرفه ای ساعت ها به طول می انجامد. بنابراین برای مبتدیان در مدل سازی سه بعدی توصیه نمی شود. توسعه دهندگان این نرم افزار سیستم طراحی Sculptris را نیز تولید کرده اند که یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی مشابه اما ساده است که طراحان مبتدی می توانند از آن استفاده کنند.

3DS Max از Autodesk : این نرم افزار با توسعه دهندگان بازی ویدیویی و هنرمندان جلوه بصری محبوب است. اگرچه این نرم افزار می تواند انمیشن و مهندسی را مدیریت کند اما این ویژگی ها نیاز به آموزش گسترده ای برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای دارند. این نرم افزار قابل اجرا با سیستم عامل ویندوز است.

SketchUp : یک نرم افزار سه بعدی برای طراحانی است که در زمینه مدل سازی سه بعدی تجربه کافی دارند. SketchUp مختص مهندسی معماری است و اغلب برای تجسم معماری، طراحی داخلی، برنامه ریزی شهری، مهندسی ساخت و ساز استفاده می شود. این نرم افزار در حال حاضر قابل استفاده برای سیستم عامل ویندوز و مک است.

Blender : نرم افزاری مناسب برای مدلسازی 3بعدی است که برای خلق فیلم متحرک، جلوه بصری، هنر و برنامه تعاملی و بازی ویدیویی مناسب است. این نرم افزار در سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا است.

نقش طراحی سه بعدی در ساختمان

طراحی ساختمان ها همواره یک کار بسیار دقیق بوده و نیاز به تخصص و تجربه خاصی از بالاترین درجه را دارد. با این حال از زمان آغاز تا کنون مدل سازی سه بعدی دستخوش تغییرات زیادی بوده است. در حال حاضر دامنه وسیعی برای انعطاف پذیری و ایجاد ایده مشتری در طراحی در هر مرحله وجود دارد. علت این استفاده گسترده نه تنها به دلیل به روز بودن آن است، بلکه به این دلیل است که یک رویکرد بسیار مفید برای انجام کار است.

استفاده از نرم افزار طراحی 3 بعدی به این معنی است که هرگونه تغییری میتوان در هر مرحله از پروژه انجام داد! به طور مثال معمار یک پروژه انواع مختلفی از یک طرح را به مشتری نشان میدهد و مشکل احتمالی با سلیقه ی مشتری را در هر مرحله میتواند رفع کند. این رویکرد در معماری و طرح زمان دور، قطعا امکان پذیر نبود. این که به مشتری توضیح دهند که ساختار نهایی پروژه مورد نظراشان به شکل خواهد بود، کار بسیار دشواری بود. همه چیز بر اساس مفروضات بود و این بدان معنی بود که تمام پروژه ها آن قدر تکرار می شد تا انتظارات مشتری را برآورده کند.

با این وجود با استفاده از نرم افزار مدل سازی سه بعدی، بسیاری از پروژه ها را می توان به دلخواه طراحان و مشتریان، با کار کمتر و نتایج سریعتر و موثرتری به سرانجام رساند. خلق یک طرح مجازی تصویر دقیق تری از آنچه که باید ساخته شود، بدون هیچ ابهامی به مشتری می دهد. علاوه بر این، در حالی که نسخه قدیمی این نرم افزارها چندین ساعت برای یک رندر زمان می برند، نسخه جدید بسیار سریع تر هستند و به عنوان ابزاری کامل برای اجرای پروژه ها به کار می روند. مدل سازی سه بعدی در طیف گسترده ای از زمینه ها، از جمله مهندسی، معماری، سرگرمی، فیلم، جلوه ویژه، توسعه بازی و تبلیغات تجاری استفاده می شود.

خدمات طراحی سه بعدی

ثبت سفارش طراحی سه بعدی

در ابتدا سفارش خود را از طریق فرم بالا ثبت کنید. عکسی از ایده یا محصولی که قرار از دیزاین شود را در فرم قرار دهید. توضیحات لازم در مورد نکات مدل سه بعدی تان را در بخش مربوط بنویسید و از بین گزینه‌های طراحی صنعتی، مهندسی معکوس یا طراحی زیورآلات و هدایا یا مجسمه، حوزه سفارشتان را مشخص کنید.

شروع طراحی سه بعدی

یک طراح سه بعدی مسلط به ساخت و تولید از این لحظه با شما در ارتباط خواهد بود تا به بهترین نسخه‌ از مدل سه بعدی مد نظرتان برسید. بعد از چندین بار ویرایش رندر سه بعدی به شما نشان داده می‌شود و در صورت تایید سفارش طراحی سه بعدی شما با موفقیت به نتیجه می‌رسد.

تولید توسط پرینتر سه بعدی

اگر شما قصد تولید و ساخت نمونه اولیه و یا پرینت سه بعدی قطعه در تیراژ یا به صورت تک را داشته باشید می‌توانید به راحتی به این کار را انجام دهید و مدلتان را با متریال دلخواه پرینت کنید. به دلیل تسلط طراحان سه بعدی ما به نحوه عملکرد و متریال پرینت سه بعدی در هنگام تولید می‌توانید با خیال آسوده منتظر تحویل گرفتن قطعه بدون هیچ عیب و نقصی باشید.