حکاکی لیزری یا چاپ سه بعدی

کاوش در خصوص شباهت ها و تفاوت های دو مورد از داغترین فن آوری های روز.
از لحاظ سطح، سیستم های چاپ سه بعدی و برش/حکاکی لیزر ممکن است ظاهرا وجه اشترک زیادی نداشته باشند. با این حال، آن ها بیشتر از آن چه فکر می کنید مشابه هستند.
این ماشین ها به عنوان ابزاری به منظور تهیه محصولات برای شرکت ها و افراد به جهت برطرف کردن نیازهایشان، شروع به کار کردند. پیشرفت فن آوری و سبک کوچک سازی، هر دوی این ابزارها را در اختیار مصرف کنندگان روزمره، برای ساخت اسباب بازی های خود، حکاکی کردن روی اجسام خود و یا استفاده از آن ها برای مشاغل کوچک قرار داده است.

حکاکی 3 بعدی

هر دو نوع دستگاه، کامپیوتر محور هستند. یک کامپیوتر باید برنامه ای را برای ایجاد هر نوع پروژه ای که کاربر روی آن کار می کند، اجرا کند. در چاپ سه بعدی ، برنامه نویسی برای ساخت قالب برای محصولی که تولید می شود ، مهم است. این مورد، همچنین به کاربران امکان می دهد انواع جدید و متفاوتی از اشیاء، اسباب بازی ها ، دستگاه ها یا پروژه ها را ایجاد کنند.
در برنامه نویسی حکاکی و برش لیزری، اطمینان حاصل کنید که لیزر در جایی که تصور می شود حرارت ایجاد می کند، به عنوان مثال، متن یا گرافیک به طور کامل در مرکز یک شی حکاکی می شود، یا حروف دارای بعد برای یک پروژه علامت گذاری برش شده و حکاکی نشده اند. نکات ایمنی در اپراتوری دستگاه های لیزری وجود دارد که نباید از آنها چشمپوشی کرد چرا که ممکن است با رعایت نکردن آنها سلامت خود را به خطر انداخته و خسارت های جبران ناپذیری ایجاد شود.

حکاکی لیزری سه بعدی

هنگامی که این دستگاه ها معرفی شدند، حکاکی لیزری و پرینترهای سه بعدی دستگاه هایی بسیار پرهزینه بودند که فقط در صورت ثروتمند بودن یا داشتن مشاغل که در آن مکرراً از دستگاه استفاده می شدند ، مقرون به صرفه بودند.
اکنون هجوم پرینترهای سه بعدی ارزان قیمت در بازار وجود دارد که برخی از آنها فقط حدود 100 دلار قیمت دارند. چاپگرهای سه بعدی سطح بالا، بسته به عملکرد و کیفیت، هنوز می تواند هزاران دلار درآمد داشته باشد. دستگاه های حکاکی لیزری در سالهای اخیر مقرون به صرفه تر شده اند. بعلاوه ، در برخی شرایط شرکت ها ممکن است دستگاه های حکاکی لیزری ارزان قیمت را به کاربران اجاره دهد.
تفاوت بین این ماشین ها آشکار است. چاپ سه بعدی به شما امکان چاپ یک شی کامل را می دهد. برش های لیزری / حکاکی های لیزری، نشانگر، بارکد یا آیتم های تبلیغاتی را بر روی اشیاء، علامتگذاری و حکاکی می کند، و همچنین نمونه هایی را برای نمونه سازی و مدل سازی سه بعدی برش می دهند. آن ها می توانند تقریباً از همه مواد مانند چوب، پلاستیک، شیشه، فلز، لاستیک و موارد دیگر حکاکی کنند. با چاپ سه بعدی، کاربران بیشتر با پلاستیک کار می کنند.